Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Telia sulgeb järgmisel aastal oma 3G võrgu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 21.08.2022 21:38:23 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Ok, tänud. Igaljuhul ma arvasin, et kui tarkvaras on võrgu valik kinni, siis ei saagi. Toetudes nüüd sinu sõnadele, saab siis nii aru, et võrgutugi on riistvaraliselt olemas ja aktiveerub isegi siis, kui kasutaja ei saa võrku käsitsi valida?!? Ma olen speci tegelikult varem vaadanud aga arvasin et erinevate võrkude tugi sõltub nii riigist/regioonist kuhu partii müüakse, kui ka operaatorist kelle jaevõrgus seda müüakse ja lisades juurde veel operaatori enda tehnilise toe et telefoni võrgus kasutada saaks.

Rahunesin selles mõttes maha, et abi saab ikka kutsuda isegi kui võrgus ei ole. Seda on hea teada, sest kunagi ei või teada millal läheb 112 vaja.
Valida saad tegelikult 2G/3G ja 2G/3G/4G vahel, Apple lihtsalt ei näita neid pikalt välja.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 28.08.2022 01:46:17 vasta tsitaadiga

Mu telefon toetab 2G sagedusi GSM 900 / 1800 / 1900. Telia saatis kirja, et 3G kinnipanek põhjustab katkenud kõnesi ja käskis uue telefoni osta. Kuidas 3G kinnipanek mõjutab mu kõnede kvaliteeti kui mu telefon ei toeta 3G-d?
_________________
möhhh..
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.08.2022 02:53:08 vasta tsitaadiga

Trwind55, kui sul seni 3G tuge pole, siis teoorias ei mõjuta see sind kuidagi. Praktikas jälle kui neid on palju, kellel 3G ega voLTE tuge pole, siis võib see 2G võrgule lisakoormust tekitada ja arvata võib, et 2G on nagu on ehk selle arendamise peale ei panustata.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.08.2022 09:21:18 vasta tsitaadiga

Telia lootis sind kotti tõmmata, et midagi "pähe" määrida. oi kui lihtne on inimesed paanikasse ajada. loodan nord pooli (mitte terve) peale, et tarbimishullus saaks natukenegi pidurit.
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Inspiro
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 28.08.2022 10:11:00 vasta tsitaadiga

Trwind55 kirjutas:
Mu telefon toetab 2G sagedusi GSM 900 / 1800 / 1900. Telia saatis kirja, et 3G kinnipanek põhjustab katkenud kõnesi ja käskis uue telefoni osta. Kuidas 3G kinnipanek mõjutab mu kõnede kvaliteeti kui mu telefon ei toeta 3G-d?

Käskis uue osta? SMSiga saabunud lingile klikkimisel näed, et pakkumises on vähemalt 2 tasuta telefoni Nokia 105 ja C20, kui need ei sobi siis saad mõne muu telefoni soodsamalt osta. https://telia.ee/voltekampaania

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 14.09.2022 06:35:05 vasta tsitaadiga

https://majandus.postimees.ee/7604968/uleminek-uuele-tehnoloogiale-nouab-tuhandete-telefonide-valjavahetamist
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 17.09.2022 13:01:06 vasta tsitaadiga

Mul vaid 2G toega telefon ongi ja keegi pole teavitanud väljavahetuse asjus ja maal töötab 3G pulk ruuteris.

Kas Telia oleks siis nii tore ja vahetaks siis juba usb pulga ja ruuteri ka välja? icon_smile.gif
Kommentaarid: 306 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 17.09.2022 14:02:13 vasta tsitaadiga

Miks sa ise ei vaheta. 3G taga on sul ainult mingi temperatuuriandur maakodus? Nett selle kaudu ju tänapäeval mõistlikult eriti ei liigu.
Mul on ka 3G pulk sahtlis, puhtalt testimiseks, selle pean ikka ise asendama kui levi 0, ajale jalgu jäänud.
Ma pakun, et on ka mingi hulk 3G kaardiga sülereid veel töös, hulk tööstusseadmeid mis on 3G only. Neid paraku Telia ei vaheta. Kasutaja mure värskendada.
Kõneside osas on vahetamine üldiselt soovituslik, telefon jääb 2G peal tööle aga kõneside kvaliteet ja kättesaadavus ei pruugi stabiilne olla. Seetõttu ka soodustused VoLTE nupukatele. Hinnad tänases seisus on üsna mõistlikud.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 17.09.2022 18:23:39 vasta tsitaadiga

Ma olen siiani 3/3,5G peal ja pole sel häda midagi. Kui levi on, siis liigub kõik, ka video. Suurema faili upload ja nt linuxi iso allalaadimine võtab palju aega.

Mis jutt see on, et 2G kõneside on halva kättesaadavusega ja ebastabiilne? Kas reklaamiosakond käsib seda ajada, et saaks aga uusi telefone müüa? Kui VoLTE helikvaliteeti pole vaja, on 2G ju ajalooliselt just kõnesideks tehtud, selle levi on kõige parem ja 2G seadmeid pole keegi maha korjama hakanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 17.09.2022 19:55:55 vasta tsitaadiga

3G HSPA+ on, teoreetiline maksimaalne kiirus kuni 21 või oli see 42Mbps, miks sellest ei peaks piisama? Võiks mõelda ka sellele, kui paljudest seadmetest tehakse jäätmejaama kaup (digitaalne prügi). Motorola VIP1903 ja VIP1003 digipoksidel ka lõpp käes, samas seni töötasid küll, mul üks amino isegi veel alles, see aga kogub juba ammu siin tolmu.

Tundub, et Telia enam lihtsat 2G telefoni müügiks ei pakugi, selleks on vaja nüüd soetada 4G kännukas.


viimati muutis marxveix 17.09.2022 19:58:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 306 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2022 20:01:36 vasta tsitaadiga

Scott kirjutas:
Mis jutt see on, et 2G kõneside on halva kättesaadavusega ja ebastabiilne?

Võib ju olla, et mõnel säästutelefonil ongi nii, kuna tootja arvestas/lootis, et keegi seda 2G võrgus nagunii ei kasuta.
Pealegi olen näinud, kus 2G telefonil levi praktiliselt puudus, samas 3G telefonil olid kõik levipulgad püsti.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 17.09.2022 20:11:01 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Scott kirjutas:
Mis jutt see on, et 2G kõneside on halva kättesaadavusega ja ebastabiilne?

Võib ju olla, et mõnel säästutelefonil ongi nii, kuna tootja arvestas/lootis, et keegi seda 2G võrgus nagunii ei kasuta.
Pealegi olen näinud, kus 2G telefonil levi praktiliselt puudus, samas 3G telefonil olid kõik levipulgad püsti.
 

Need nuputelefonid, mida mina olen kasutanud oli kõigil 2G levis väga tugev signaal.Ma ei ole muidugi kasutanud neid säästukaid mida kõnekaardikomplektina vahepeal müüdi. Ma hoidsin isegi oma Huawei P8-Lite'i meelega käsitsi 2G võrgus kuna levi parem, kui telefoni 4G sel ajal oli. Mobiilse neti asemel kasutasin lihtsalt Wifit seal kus võimalik. Mobiil ei pea 24/7 alati netis olema. Kõnede tegemise võimalus on minu jaoks olulisem.

Võib-olla on 4G levi veidi paranenud aga laias laastus kui vaadata kasutajate tagasisidet nt suure T FB lehel, siis ei ole oluliselt paranenud midagi. On valgeid laiku ja inimesed kurdavad, et ei ole levi.

Enne kui nii suure mõjuga otsust teha, tuleks olemasoleva infra effektiivsust parandada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 17.09.2022 22:14:58 vasta tsitaadiga

Ma usun, et siin HV's on tehnikaga kursis liikmed. OK, mõni ei ole teadlik 2G ja 3G eripäradest võrreldes 4G ja 5Gga, kõneside osas VoLTEga.
Aga lihtsas keeles, mäletatakse kui tulid "HD" kõned? Kõneside protokoll paranes alates 3Gst. VoLTE on juba sisuliselt puhas voip kõneside mis käib üle interneti nn. HD kvaliteediga. (lihtsas keeles, lihtsatele inimestele)
2G võrgus kõneside kvaliteet pole just päris see, teemas vist ka varem arutatud. Teisalt on tehniline erinevus, 2G ja 3G tugijaamadel oli kõnekanalite arv piiratud. Need koormatud olid, siis vastuseks on "telefon millele te helistate, pole kättesaadav" vms. Liigud autoga kahe regiooni mastide vahet, kõne katkeb.

Foorumis on kasutajaid kes põrkavad kord selle peale, et juba optikat ei saa, ja teised ütlevad, et 2/3G on justkui ideaalne.
Kord, et millal uus digiboks tuleb, vana on aeglane, siis jutt, et motorola oli justkui täiesti OK.
Minu lühike otsus on see, et ära loe kommentaare. Ajaga tuleb kaasas käia, ja kui ei taha, ära käi.

Mis puudutab rohepööret, siis kõik Teliale tagastatud 2/3G telefonid läbivad hoolduskeskuse (mitte Telia oma) ja seal kas taaskasutatakse ning saadetakse sinna kus on need telefonid veel võimekad või siis utiliseeritakse taaskasutuse eesmärgil. Sama kehtib Motorola digibokside ja muu elektroonika jäätmetega.
Olgem ausad, seal on piisavalt materjali mida taaskasutada saab. Seda ei maeta metsamulda.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2022 22:31:33 vasta tsitaadiga

Telefoniga ei kuula ju läbi kõne ooperit, 2g kvaliteet on piisav, et raskusteta aru saada mis teine pool räägib.
Mitte et ma nüüd kõige uue vastu oleks, aga lihtsalt see VoLTE kõlab nagu kartell... võta telefon mida meie toetame või ime näppu. Ikka üsna tugev tagasiminek kui 2g ja 3g puhul piisas seadme võimekusest seda toetada, aga 4g puhul oh uh umajaaa, meil ikka eri protokollid ja kuidagi ei saa, peab ikka operaator tootjale iga mudeli jaoks oma konfi andma.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2022 22:51:45 vasta tsitaadiga

Mul isal ka vanem Samsa nutikas pidevalt 2G peale seatud. Küll Elisas. Netti ta sellega ei vahi, vahel teeb mõne pildi. Laeb korra nädalas ja pole kõne kvaliteedil midagi häda, just rääkisime pool tundi. Levi ka igal pool olemas. Vahepeal sai kõnepaketi lausa 50 sendiga välja kaubelda, nüüd on jõudsalt hinda tõstetud. 4G/VoLTE eeldab ikkagi moblanetiga paketti. Kui on odav kõnepakett ja kogemata SIM-i seadistamata 4G-telefoni pistad, kukutakse kohe lisaraha eest datat liigutama, enne kui seadetesse kõike välja lülima jõuad.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 17.09.2022 23:53:17 vasta tsitaadiga

2G ju jääb või mille üle kurtmine? Kunagi on sellega ilmselt samamoodi ajalugu nagu analoogtelevisiooniga aga hetkel küll tähtaega pole.
PS. VoLTE kõned ei eelda netipaketti, kõned käivad ka ilma selleta ja isegi kui on netipakett, kõned käivad mahuväliselt.
Levi osas, 800Mhz 4G on sama suure levialaga kui 900Mhz 2G.. kui mitte parem.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2022 00:05:50 vasta tsitaadiga

Aga ikkagi miks see volte kartell on? Kui võtan suvalise 4g võimelise telefoni, siis net töötab. Oh üllatust skype, teams, zello ja muud rakendused suudavad ka heli edastada ilma et operaator ja telefonitootja mingit voodood peaks tegema. Aga vot see volte on nüüd nii eriline, et ei ole mitte kuidagi võimalik operaatori ja seadme vahel automaatselt kokku leppida mis protokolle kasutada.
Aga ehk kunagi saabub ka see aeg, kui võid mobiilse neti ühe pakkuja käest võtta ja kõned teise käest. Siis ilmselt kaoks see <piix> ära.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 18.09.2022 00:14:33 vasta tsitaadiga

napoleon, Hmm, ma ei saa sellest jauramisest ikkagi aru. teema on 3G sulgemisest mis on tehnoloogiale jalgu jäänud. Loogiline, iga tehnoloogia mis luuakse, saab ükskord vanaks. Samad süsteemid saab rakendada uutes lahendustes, sagedus ise saab vabaks ja jätkub uutes standardites.

Sina räägid mingist netikõnest, kui sa veel kuulnud pole siis mingi seltskond inimesi suhtlebki ainult FB messengeri kõnedega või Viberi kõnedega vms. sots meedia rakenduste kaudu. Need aga eeldavad head internetti, mitte 2/3G nuputelefoni.
Ka täna saab võtta neti ühe käest ja helistada mingi muu rakenduse kaudu, kasvõi voip lauatelefoni numbriga vastavas äpis.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2022 00:19:24 vasta tsitaadiga

indrpo, noh päris tühja koha peal ei haugu. Ilmselt on meil päris palju neid 4g võimelisi telefone, mis peale 3g sulgemist 2g külge jäävad hoolimata sellest, et põmst volte tugi olemas on kuna pole seda meie operaatori seadistust.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 18.09.2022 01:59:44 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:

Aga lihtsas keeles, mäletatakse kui tulid "HD" kõned? Kõneside protokoll paranes alates 3Gst. VoLTE on juba sisuliselt puhas voip kõneside mis käib üle interneti nn. HD kvaliteediga. (lihtsas keeles, lihtsatele inimestele)
2G võrgus kõneside kvaliteet pole just päris see, teemas vist ka varem arutatud. Teisalt on tehniline erinevus, 2G ja 3G tugijaamadel oli kõnekanalite arv piiratud. Need koormatud olid, siis vastuseks on "telefon millele te helistate, pole kättesaadav" vms. Liigud autoga kahe regiooni mastide vahet, kõne katkeb.

Seda nn HD-kõnet ma just ei kannata omavahelises telefonivestluses. Selline tunne, nagu oleks raadiostuudios. Just selliste intervjuude tegemiseks see uus süsteem sobib, kuid tavakõnes meeldib mulle see 4 kHz ülemise piiri efekt, saad kohe aru, et räägid telefoniga.
Katkemise piirang on nii marginaalne, et selle võib jätta arvestamata. Kõnekanaleid peaks ka piisama, kui enamus kõnesid 4G võrgus on. See probleem oli aktuaalne, kui kõned ainult 2G võrgus olid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 18.09.2022 02:17:59 vasta tsitaadiga

Scott, siis jääb veel see, et sõidad mööda tartu mnt pikalt ja kõne katkeb poole peal ära. 2G on seotud mastide grupiga.
aga arusaadav, kellele ema kellele tütar. icon_smile.gif ma ise olen uuenduste poolt, kuigi ka sellega on omad tagasilöögid esinenud.
3G rong liigub aga lõpupoole edasi, vaatamata sellest mida me arvame.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 18.09.2022 09:40:30 vasta tsitaadiga

Ära nüüd arva, et mina uuenduste poolt ei ole, aga kui vana töötab, siis kasutan seda niikaua, kui teenus töötab ja vajadused rahuldab. Aga nagu juba näitena toodi, et kui uuega on jantimist rohkem kui vaja (igale telefonile on vaja opeka heakskiit mingi funktsiooni saamiseks), siis selline asi mulle peale ei lähe ja käin neist asjadest kaarega mööda niikaua kui võimalik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2022 14:59:39 vasta tsitaadiga

Volte võrkude vahel toimib? Ega vist.
Tele2 ei paku seda senimaani. Mis siis teete, ei helista lihtsalt neile kellel T2?

Mu enda kõned käivad üldse enamuses üle messengeri, seega jumala suva neist voltedest ja muudest asjadest icon_rolleyes.gif Kui vaja ikka teloga hellata kärab 2g samuti. Ning üldiselt on 2g võrk suht alati olemas (selle levi kaob viimasena üldjuhul) mida 4g kohta küll väita ei saa icon_rolleyes.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2022 15:21:30 vasta tsitaadiga

Elisa ja Telia vahel vist töötab volte. Vähemalt HD ikooni näitab.
Neid VoIP lahendusi muidugi on millega kõnesid saab teha. Aga pole veel kohanud ühtegi, millega saaks mõistliku hinna eest tavanumbritele helistada ja mis pakuks ka telefoni numbrit. Ja noh, lisaks vist on raske leida lepingulist paketti, mis kõnesid üldse ei sisalda ehk mingi alternatiivse lahendusega maksaks topelt nii mobiilioperaatorile kui kõnede pakkujale. Kui mõlemad osapooled on arvuti taga, siis ma ka enamasti telefoniga ei helista, aga päris telefoninumbrist loobuma poleks siiski valmis kuna tihti ikka on vaja klassikalisel moel helistada. Pole ju mingit ühte rakendust, mis oleks nii mainstream, et selle olemasolu on umbestäpselt sama iseenesestmõistetav kui tavaline telefoninumber.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 18.09.2022 15:43:47 vasta tsitaadiga

Nokia 216, räägib et oleks nagu 2g ka. Kas automaatselt kui 3g on, siis peaks ka 2g toetus olemas. Ma jah ka väga selle telefoniostu kampaaniahull väga pole.
_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Telia sulgeb järgmisel aastal oma 3G võrgu mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.