Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  lapik.ee märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2023 16:31:45 vasta tsitaadiga

Ma pealampi eelistan niklit, see hoiatab ikka väääga pikalt ette kui hakkab tühjenema ja seasilm on palju parem kui pime.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2023 16:36:51 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Ma pealampi eelistan niklit, see hoiatab ikka väääga pikalt ette kui hakkab tühjenema ja seasilm on palju parem kui pime.


PETZl pealambi sees on 1250mAh 3.6V li-ion aku. See ka nüüd sammu pealt tühjaks ei saa. Kui pinge langema hakkab, siis korjab lamp end maksimaalselt režiimilt maha ning peale seda saab veel mitu tundi lahjemal režiimil öisest metsast kodu poole orienteeruda. icon_smile.gif Selles osas ikkagi hoiatab ette küll. Et ärme maksimumi peal enam ringi uita, muidu oled varsti omaette pimedas metsas.

_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!

Kommentaarid: 1147 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 856
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2023 16:40:12 vasta tsitaadiga

yerba, nõus. Eks mõtlen natuke kas võtta mõni prooviks, ma pole väga kindel et nitecore I4 seda laeb või kui laeb, siis õigesti laeb, seega peaks laadija ka juurde ostma kuna tavaline Ni-Mh laadija seda kindlasti õigesti laadida ei oska.
Aga eluke võib neil üürikeseks jääda. Puht praktilise poole pealt pole tegelikult mõistlik aku sisse seda skeemi panna, ilmselt pigem liiguvad asjad sinnapoole, et kasutatakse eri suurusega elemente, mis annavad Li-ion enda tavapärase pinge välja.
Ja igale poole ei saa neid nagunii panna. Naistele ja lastele on ilmselt üsna võimatu selgeks teha, et kuigi kuju on sama, siis suvalisse laadijasse neid toppida ei tohi icon_wink.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver989
Kreisi kasutaja
oliver989

liitunud: 26.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2023 16:41:02 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 217 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 190
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2023 16:42:27 vasta tsitaadiga

Siis on hästi. Trellid asjad kukuvad suht kiirelt lõpus, enam ei oska ilma indikaatorita akusid kasutadagi icon_redface.gif

Muidu autos seisab pealamp, paned korra põlema, kui töötab siis töötab veel mitu tundi, liitiumi ei oska veel usaldada. See on mu jaoks nagu telefon ilma aku protsendita, see ei lohuta üldse et saan lõpuni täisvõimsust kasutada.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2023 17:02:54 vasta tsitaadiga

oliver989, hea video. icon_cool.gif

Kokkuvõttes tuleb töökindluse mõttes selline järjekord, alustades kõige kauem kestvast patareist nii soojas kui külmas keskkonnas:

1) Energizer Ultimate Lithium : https://lapik.ee/toode/aa-energizer-ultimate-lithium-l91-10/
2) Mõni viisakama brändi ( Energizer, Varta, Duracell ) leelispatarei.
3) NiMH
4) Li-ion

Videos olnud li-ion ei olnud küll Xtari toode, vaid EBLi poolt toodetud.

Vana hea leelispatarei kestab ikkagi kõige kauem. Lohutuseks neile, kes ei viitsi tihti ega pidevalt patareisid laadida.

_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!

Kommentaarid: 1147 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 856
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2023 18:16:13 vasta tsitaadiga

Leelis võib küll kesta, paraku on reaalne oht, et hakkab lekkima. Eriti kui väga pikaks ajaks seadmesse unustada.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2023 19:46:58 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Leelis võib küll kesta, paraku on reaalne oht, et hakkab lekkima. Eriti kui väga pikaks ajaks seadmesse unustada.


Leelispatarei lekkimine on ikka väga ebatõenäoline, kuna leelise terasest kest ei kulu reaktsiooni käigus kuidagi õhemaks.

Lekkima hakkavad need kõige odavamad tsink-kloriid või tsink-süsinik patareid, mille tsingist kest reaktsiooni käigus õhemaks kulub, kuni lõpuks mõnest servast oma sisu välja laseb. Need patareid on tavaliselt markeeritud heavy duty vms toreda kirjaga. Mina neid ei müü.

Allapoole kerides saad tutvuda patareide erinevate keemiliste koostistega:
https://lapik.ee/patareide-eri-tuubid/

_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!

Kommentaarid: 1147 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 856
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2023 20:06:54 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
Leelispatarei lekkimine on ikka väga ebatõenäoline, kuna leelise terasest kest ei kulu reaktsiooni käigus kuidagi õhemaks.

Lekkima hakkab tihendi vahelt, seal miinusklemmi poolt. Ja ei ole ebatõenäoline, üsnagi tõenäoline on. Isiklik kogemus olemas, korduvalt, korralike tootjate toodanguga, kõik väidetavalt lekkekindlad.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2023 20:26:09 vasta tsitaadiga

Mul on ette tulnud, et plussklemmi pool ja ka kontaktide juures on mingit toksilist puru. Ei teagi mis täpselt. Juhtub vahel kui patarei on sees ja asi on terve talve suvilas seisnud. Peab kontaktid kergelt küüneviili vms-ga üle käima, et uuesti toimima saaks.
Vedelikku otseselt pole näinud, vbl 20 aastat tagasi mõni patarei nii lekkis, et pidi kohe kuivatama ja seadme rikkus ikka ära.
Patareid ikka duracell, energizer, varta vms. tuntud tootja mitte mingi noname brand mis suvalises *marketis parajasti kõige soodsam on(=kõige odavam tükihind, ega need tegelikult soodsad pole kui arvestada, et ei kesta kohe üldse).
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2023 20:37:09 vasta tsitaadiga

Ega vedelikku polegi, on seline sinakas/rohekas/hall/*** puru. Muud pole midagi, aga seadme kontaktklemmid keerab sinnasamusesse, niklikord pealt maha korrodeerinud on, siis puhas teras enam head kontakti ei anna.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.03.2023 20:38:15 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Mul on ette tulnud, et plussklemmi pool ja ka kontaktide juures on mingit toksilist puru. Ei teagi mis täpselt. Juhtub vahel kui patarei on sees ja asi on terve talve suvilas seisnud. Peab kontaktid kergelt küüneviili vms-ga üle käima, et uuesti toimima saaks.
Vedelikku otseselt pole näinud, vbl 20 aastat tagasi mõni patarei nii lekkis, et pidi kohe kuivatama ja seadme rikkus ikka ära.
Patareid ikka duracell, energizer, varta vms. tuntud tootja mitte mingi noname brand mis suvalises *marketis parajasti kõige soodsam on(=kõige odavam tükihind, ega need tegelikult soodsad pole kui arvestada, et ei kesta kohe üldse).

Bränd ei näita midagi. Kõigil su nimetatutel on väga odavad budget variandid olemas. Võib kohe ära visata pm.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 25.03.2023 23:04:23 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
A.S. kirjutas:
Leelis võib küll kesta, paraku on reaalne oht, et hakkab lekkima. Eriti kui väga pikaks ajaks seadmesse unustada.


Leelispatarei lekkimine on ikka väga ebatõenäoline, kuna leelise terasest kest ei kulu reaktsiooni käigus kuidagi õhemaks.

Lekkima hakkavad need kõige odavamad tsink-kloriid või tsink-süsinik patareid, mille tsingist kest reaktsiooni käigus õhemaks kulub, kuni lõpuks mõnest servast oma sisu välja laseb. Need patareid on tavaliselt markeeritud heavy duty vms toreda kirjaga. Mina neid ei müü.

Allapoole kerides saad tutvuda patareide erinevate keemiliste koostistega:
https://lapik.ee/patareide-eri-tuubid/
Ma loobusin Duracelli patareide ostmisest juba päris ammu, sest väga paljud hakkasid miinuse poolelt seda söövitavat "suhkrut" välja ajama, kusjuures "best before" polnud veel möödas. Alles hiljuti pidin puhastama kosmeetikavidina klemme, mille kahest Duracellist oli üks lekkinud ja sellel oli "best before" märts 2024. Energizeritega, mida ma peale Duracelli patareide ostmisest loobumist kasutama hakkasin, pole lekkimist siiani veel olnud. Muide, millest on tingitud selline Eneloopide välistamine? Parimad akud, mida on võimalik saada, kestavad ülikaua ja töötavad laitmatult, ning laadijat ei vali, lae millega tahad. AA/AAA liitiumpatareid ja liitium AA/AAA akud on siiski veel gimmick ja mõeldud kitsale kasutajaskonnale. Isegi siinsed elektroonikaga sina peal olevad foorumlased ei tea, kustpoolt neile läheneda ja millega laadida...
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2023 12:32:50 vasta tsitaadiga

Ma arvasin, et ma olen ainus, kellel Duracelli patareid kipuvad lekkima. Minu omadel on olnud "parim enne" veel mitme aasta pärast. Samas Energizerid kipuvad samuti lekkima icon_neutral.gif
yerba, sul selliste jupstükkidega kah kogemust on olnud? Istun praegu Eneloopide peal, aga olen alatasa selliste akude peale mõelnud:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 689 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2023 12:43:44 vasta tsitaadiga

Betamax, alles eile olid ju li-ion akud teemaks
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11255812#11255812

Või mõtled konkreetselt just seda tootjat?
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2023 12:58:37 vasta tsitaadiga

Ole nüüd hea ja vaata pilti uuesti.
Kommentaarid: 689 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2023 13:05:48 vasta tsitaadiga

Mida ma seal vaatama peaks? Li-ion AA pulk on pildil. Või jäi mingi detail märkamata?

Edit mkay, ilmselt mõtled siis USB kaudu laadimist.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2023 13:38:51 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
...selliste jupstükkidega kah kogemust on olnud? Istun praegu Eneloopide peal, aga olen alatasa selliste akude peale mõelnud:
Spoiler Spoiler Spoiler

Sulle siis meeldib aku peal olev pilt või laadija puudumine (kaableid läheb küll selle võrra rohkem vaja) või millest konkreetne valik? Sest see elektroonika osa tundub veidikene rohkem ruumi võtvat, aku osa jääb seega väiksemaks, vähemalt nii tundub.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 26.03.2023 13:39:35 vasta tsitaadiga

Mulle ka meeldib selline lahendus, pole eraldi laadijat vaja.
Petzli akud mul ka micro usb pesaga, lae kus tahad ja millal tahad.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2023 13:45:05 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Betamax kirjutas:
...selliste jupstükkidega kah kogemust on olnud? Istun praegu Eneloopide peal, aga olen alatasa selliste akude peale mõelnud:
Spoiler Spoiler Spoiler

Sulle siis meeldib aku peal olev pilt või laadija puudumine (kaableid läheb küll selle võrra rohkem vaja) või millest konkreetne valik? Sest see elektroonika osa tundub veidikene rohkem ruumi võtvat, aku osa jääb seega väiksemaks, vähemalt nii tundub.
 

Mahutavus on enam kui piisav. Asi selles, et neid tundub olevat mugav laadida. Saad laadida suvalise mobiiliklotsi ja USB-micro kaabliga ükshaaval - mul on näiteks üpris palju pudinaid ja seadmeid töö juures, millel paaritu arv akusid. Lisaks saab need visata doki külge laadima. Jah, ma tean, et on olemas kiiremaid laadijaid ja laadijaid, mis laevad ka ükshaaval, aga mul pole üht suurt klotsi lisaks kusagile vedelema vaja, kui mul vajalikud vahendid juba olemas.


viimati muutis Betamax 26.03.2023 13:45:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 689 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2023 13:45:22 vasta tsitaadiga

On ju ka selliseid, kus pistik otsas, torka kohe pessa, mitte mingit kaablit vahel. Suvaline näide.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2023 13:47:54 vasta tsitaadiga

See on samuti üks variant, kuigi ma päris no-name asju eriti ei usalda akude puhul. Kaabliga samas on paindlikum, sest USB-seadmed kipuvad erineva laiusega olema (mälupulgad, WiFi adapteri jms näiteks) ja siis ei pruugi need kõrvuti hästi ära mahtuda.
Kommentaarid: 689 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2023 14:37:12 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Ma arvasin, et ma olen ainus, kellel Duracelli patareid kipuvad lekkima. Minu omadel on olnud "parim enne" veel mitme aasta pärast. Samas Energizerid kipuvad samuti lekkima icon_neutral.gif
yerba, sul selliste jupstükkidega kah kogemust on olnud? Istun praegu Eneloopide peal, aga olen alatasa selliste akude peale mõelnud:
Spoiler Spoiler Spoiler


Ei ole kogemust olnud sellistega. Praegu on pigem tunne, et need Li-ion ja micro-usb laetavad patareid on tõesti üsna uus teema.
Eneloop Prod tulevad ka poodi. Ning mõtlesin, et NiMH poole pealt oleks ka Varta Professional Ready2use R6 patarei oma 2600mAh mahtuvusega.

Eneloop Pro AA - 2500 mAh
Varta Ready2use Pro AA - 2600 mAh

Eneloop Pro AAA - 930 mAh
Varta Ready2use AAA - 800 mAh

_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!

Kommentaarid: 1147 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 856
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2023 15:25:36 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
A.S. kirjutas:
Betamax kirjutas:
...selliste jupstükkidega kah kogemust on olnud? Istun praegu Eneloopide peal, aga olen alatasa selliste akude peale mõelnud:
Spoiler Spoiler Spoiler

Sulle siis meeldib aku peal olev pilt või laadija puudumine (kaableid läheb küll selle võrra rohkem vaja) või millest konkreetne valik? Sest see elektroonika osa tundub veidikene rohkem ruumi võtvat, aku osa jääb seega väiksemaks, vähemalt nii tundub.
 

Mahutavus on enam kui piisav. Asi selles, et neid tundub olevat mugav laadida. Saad laadida suvalise mobiiliklotsi ja USB-micro kaabliga ükshaaval - mul on näiteks üpris palju pudinaid ja seadmeid töö juures, millel paaritu arv akusid. Lisaks saab need visata doki külge laadima. Jah, ma tean, et on olemas kiiremaid laadijaid ja laadijaid, mis laevad ka ükshaaval, aga mul pole üht suurt klotsi lisaks kusagile vedelema vaja, kui mul vajalikud vahendid juba olemas.


Ma arvan, et mugav võib see olla siis kui neid pulkasid tõesti vaid 1-2 tükki korraga on vaja laadida. Võib-olla ka siis kui inimene väga paikne pole ja nagu murphy seadus on laadija siis alati kuskil mujal kui laadida on vaja. Kuskil külapeal on ilmselt suurem lootus, et kellelgi on micro usb kaablit laenata kui et kellelgi on AA/AAA laadijat laenata.
Samas kui neid usb kaudu laetavaid pulkasid on võimalik tavalise laadijaga ka laadida, siis oleks ilmselt üsna mugav, et on backup variant laadimiseks kui laadijat mingil põhjusel käepärast pole.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2023 19:10:53 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Samas kui neid usb kaudu laetavaid pulkasid on võimalik tavalise laadijaga ka laadida, siis oleks ilmselt üsna mugav

Isegi kui aku on mõeldud mitutmoodi laadimiseks (milles ma veidikene kahtlen), siis päris tavalise laadijaga kardetavasti siiski ei lae, isegi mitte juhul kui see suudab ka liitiumakusid laadida. Sest vaevalt laadija suudab iseseisvalt tuvastada, et seal liitiumiga tegemist on, pinge on laadija jaoks ülemäära madal.
Mänguasja aku laadijaga ehk isegi saaks, eriti kui vastav tarkvarauuendus on saadaval, sest neil saab ju voolu ja pinget suvaliselt muuta. Midagi automaatselt ei tuvastata, kasutaja ise määrab, millist pinget ja voolu peab laadija välja andma ning millal laadimise lõpetama. Sellist laadijat aga tavaliselt normaalsel inimesel kodus pole, hind ei ole atraktiivne, pealegi kasutamine ebamugav. Aga kellel on, saaks ju proovida, mis juhtub ja siis siia teemasse ka teada anda.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  lapik.ee mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.