Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  RDC ja printerite oigused märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
tonusoo
HV vaatleja

liitunud: 24.04.2008




sõnum 15.04.2009 14:46:07 RDC ja printerite oigused vasta tsitaadiga

probleem on selles, et kui kasutaja logib terminaliserverisse(windows server 2003), siis tema lokaalne printer(HP printer USB liidesega) kaasa ei tule. Printer tootab lokaalses masinas, RDC kliendi seadetes on maaratud, et printerid kaasa voetaks. Samamoodi on ka draiver serverisse paigaldatud. Kui mina(administraatorina) samast arvutist sisse login, siis mina saan serverist printida. Yhesonaga on probleem selles, et kasutajal poleks justkui oigusi enda printeri kasutamiseks.

Kui mina kah sellest samast arvutist terminaliserverisse login ning m22ran konkreetse printeri puhul, et Properties - Security - lisan jutuksoleva kasutaja ning peale Apply klikkimist tekib kohe see printer ka temale ja siis saab tema kah serverist printida. Alguses tema kasutajagruppi ega kasutajanime seal Security grup or user names nimekirjas pole. Kuidas kasutajagruppe sinna grup or user names nimekirja j22davalt lisada? Voi yldisemalt kysides, siis kuidas saaks nii, et kui tema enda kasutajanime ja parooliga terminaliserverisse logib, siis on tal olemas oigused enda lokaalse printeri kasutamiseks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2009 14:52:18 vasta tsitaadiga

Lubamist-keelamist saab sättida ka Terminal Services Configuration>Client Settings alt.

Vb on mingisuguseid piiranguid grupipoliisidega sätestatud?

Mis tähendab "printer töötab lokaalses masinas". Kas see tähendab seda, et printer töötab kliendiseadmes (millega klient serverisse logib) või on printer serveri taga?

Mismoodi sa selle "konkreetse printeri" seadistustele ligi pääsed? Kas printer on Windows-i võrgus välja jagatud ja serverisse installitud või?

_________________
Rakvere parasiit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonusoo
HV vaatleja

liitunud: 24.04.2008




sõnum 15.04.2009 15:14:48 vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:
Lubamist-keelamist saab sättida ka Terminal Services Configuration>Client Settings alt.

Vb on mingisuguseid piiranguid grupipoliisidega sätestatud?

Mis tähendab "printer töötab lokaalses masinas". Kas see tähendab seda, et printer töötab kliendiseadmes (millega klient serverisse logib) või on printer serveri taga?

Mismoodi sa selle "konkreetse printeri" seadistustele ligi pääsed? Kas printer on Windows-i võrgus välja jagatud ja serverisse installitud või?


mul seda Terminal Services Configuration>Client Settings valikut pole. On ainult Server Settings valik, samas aga vaatasin Computer Management - Local Users and Groups - Users - kasutajanimi - Environment saki alt ja seal oli Connect Client printers at logon ees linnuke olemas. grupipoliisidega pole midagi sellist m22ratud ning probleem tekkis yleoo, st varem tootas koik korrektselt. "printer töötab lokaalses masinas" t2hendab seda, et printer tootab kliendiseadmes(USB liidesega on kliendiseadme taga). Printeri seadistusele p22sen ligi sedasi, login serverisse RDC abil administraatorina sisse ning valin Printer and Faxes all selle printeri(minule on ta n2ha, sest ma olen administraatorina serverisse loginud). Printer ei ole Windowsi vorgus v2lja jagatud- lihtsalt on lokaalsesse arvutisse installitud ning m22ratud RDC kliendis, et terminaliserverisse logides voetaks lokaalsed printerid kaasa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2009 18:24:37 vasta tsitaadiga

Võib olla seotud:
http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/302361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.04.2009 13:37:59 vasta tsitaadiga

mrtnt kirjutas:
mul seda Terminal Services Configuration>Client Settings valikut pole. On ainult Server Settings valik, samas aga vaatasin Computer Management - Local Users and Groups - Users - kasutajanimi - Environment saki alt ja seal oli Connect Client printers at logon ees linnuke olemas. grupipoliisidega pole midagi sellist m22ratud ning probleem tekkis yleoo, st varem tootas koik korrektselt. "printer töötab lokaalses masinas" t2hendab seda, et printer tootab kliendiseadmes(USB liidesega on kliendiseadme taga). Printeri seadistusele p22sen ligi sedasi, login serverisse RDC abil administraatorina sisse ning valin Printer and Faxes all selle printeri(minule on ta n2ha, sest ma olen administraatorina serverisse loginud). Printer ei ole Windowsi vorgus v2lja jagatud- lihtsalt on lokaalsesse arvutisse installitud ning m22ratud RDC kliendis, et terminaliserverisse logides voetaks lokaalsed printerid kaasa.


On ikka. Kliki RDP-tcp ikooni peal ja avanebki kaardivalik "Client Settings".

Siin tundub rohkem olevat õiguste probleem. Kui administraatorina printer kaasa tuleb ja kasutajana mitte, siis tasub ehk sealtpoolt läheneda.

_________________
Rakvere parasiit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonusoo
HV vaatleja

liitunud: 24.04.2008




sõnum 23.04.2009 12:24:55 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
Võib olla seotud:
http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/302361

meil on versioon 6.0, kuid igaks juhuks viisin siiski MS juhendis soovitatud muudatused sisse- paraku ei muutunud sellest midagi.

Rasmus kirjutas:
mrtnt kirjutas:
mul seda Terminal Services Configuration>Client Settings valikut pole. On ainult Server Settings valik, samas aga vaatasin Computer Management - Local Users and Groups - Users - kasutajanimi - Environment saki alt ja seal oli Connect Client printers at logon ees linnuke olemas. grupipoliisidega pole midagi sellist m22ratud ning probleem tekkis yleoo, st varem tootas koik korrektselt. "printer töötab lokaalses masinas" t2hendab seda, et printer tootab kliendiseadmes(USB liidesega on kliendiseadme taga). Printeri seadistusele p22sen ligi sedasi, login serverisse RDC abil administraatorina sisse ning valin Printer and Faxes all selle printeri(minule on ta n2ha, sest ma olen administraatorina serverisse loginud). Printer ei ole Windowsi vorgus v2lja jagatud- lihtsalt on lokaalsesse arvutisse installitud ning m22ratud RDC kliendis, et terminaliserverisse logides voetaks lokaalsed printerid kaasa.


On ikka. Kliki RDP-tcp ikooni peal ja avanebki kaardivalik "Client Settings".

Siin tundub rohkem olevat õiguste probleem. Kui administraatorina printer kaasa tuleb ja kasutajana mitte, siis tasub ehk sealtpoolt läheneda.


leidsin selle "Client Settings" valiku üles ja proovisin nii sedasi, et panin linnuksese "Use connection settings from user settings" ette kui ka sedasi, et määrasin manuaalselt serveri poolt, et "Connect client printers at logon". Paraku ei muutnud see midagi.

Ma olen ise samuti suhteliselt kindel, et tegu on mingi õiguste probleemiga. Samas mul pole eriti ettekujutust, kustkohast oleks voimalik määrata, et kasutajagrupp "kasutaja" omab õigust lokaalsed printerid serverisse kaasa votta? Ning üldisemalt kysides, siis milline seadistus on ülimuslik, st kas group policy, voi RDP-tcp seadete alt tehtud valikud voi "Local users and groups alt" tehtud valikud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Angrist
HV kasutaja

liitunud: 23.09.2004




sõnum 27.04.2009 00:21:57 vasta tsitaadiga

mrtnt, sinu probleem kõlab sellisena mille puhul friigi pakutud lahendus peaks 95 % toimima, kunagi andsin ühele mehele sama ülesande lahendada, tyyp toksis kõik need registrisätted ilusti terminal serverisse sisse icon_smile.gif

Või on sul konfitud policy et kasutajad ei saa endale printeri draivereid installida seal. Pmst group policys on kirjas mis kasutajagrupid saavad endale printereid installida jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  RDC ja printerite oigused
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.